Úvod O nás Certifikáty, akreditace a programy Microsoft Partneři ve vzdělávání

Microsoft Partneři ve vzdělávání

Jsme školícím centrem a partnerem firmy Microsoft v rámci celosvětového programu „Partneři ve vzdělávání“ pro Královéhradecký kraj.
Microsoft Partners in Learning of Education

Partners in Learning (Partneři ve vzdělávání) je celosvětovou iniciativou firmy Microsoft orientovanou do oblasti vzdělávání. Všechny aktivity programu jsou primárně orientovány na cílovou skupinu základních a středních škol, integrovaných a odborných učilišť. Vysoké školy mohou v projektu vystupovat jako nositelé řešení jednotlivých projektů. Programu se účastní přes 90 mil. učitelů a studentů ze 101 zemí světa.

V rámci programu je celkem nabízeno již 24 kurzů v rozsahu 6 až 8 hodin. Jsou rozděleny do dvou základních oblastí – kurzy Microsoft Office systém 2007 (přehledové a pro jednotlivé aplikace) a kurzy určené zejména pro správce školní sítě. Zájem o tyto kurzy ze strany škol stále roste. Celý projekt se po zkušenostech z minulého školního roku úspěšně rozjíždí a stává se běžnou součástí dalšího vzdělávání pedagogů.

V rámci tohoto programu se škola stala školícím centrem v Královéhradeckém kraji (Prohlášení firmy Microsoft). Od svého vzniku V průběhu loňského a začátku letošního roku bylo v naší škole proškoleno již 254 pracovníků škol z počtu 2.000 účastníků na 26 center v celé republice (průměr 85 účastníků na středisko). Z toho 78 účastníků absolvovalo specializované školení pro správce informačních a komunikačních technologií ve školách v oblasti počítačových sítí např. Úvod do počítačových sítí, ISA server 2006 + InetBlocker, Windows Small Business server 2003, Bezpečnost školní sítě, Windows Server 2008 a dalších.

Partnetstvím s firmou Microsoft škola navazuje na aktivity v dalším vzdělávání v oblasti informačních a komunikačních technologií - od roku 2002 škola realizovala školení v této oblasti pro téměř 1.500 účastníků z řad zaměstnanců škol, firem i občanů.

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY