Úvod O portálu RSS kanály

RSS kanály

Informační kanály Centra odborného vzdělávání v elektrotechnice a ICT.
o-nas/o-nas-v-mediich/o-nas-v-mediich/RSSRSS

Seznam RSS kanálů

Novinky

Kalendář akcí

O nás v médiích

Diskuzní fóra


Raději zasílání novinek a termínů kurzů necháte na nás? Přihlaste se k odběru Zpravodaje a my Vám informace zašleme e-mailem (Přihlásit se...).

Informační RSS kanály umožňují pohodlně získávat souhrnné informace z nejrůznějších zdrojů, jako jsou například zpravodajské servery či firemní weby bez nutnosti tyto zdroje navštěvovat a zjišťovat co je nového.  Díky RSS se tak rychle a snadno dozvíte o každé novince. Informační kanály je možné číst a sledovat dvěma způsoby – pomocí webového klienta nebo klientského softwaru, který je si můžete stáhnout do počítače.

Více o technologii RSS

RSS čtečky

Samostatné RSS čtečky

FeedReader

Mezi nejznámější RSS čtečky patří asi FeedReader. Jeho předností je cena (zdarma), uživatelsky přívětivé a jednoduché ovládání. Jednotlivé kanály lze přidávat buď ručně, nebo importem ze souboru. Začátek zprávy se zobrazuje přímo v aplikaci, nebo lze nastavit zobrazování celé stránky se zprávou. Samozřejmostí je fukce pro vyhledávání a filtrování zpráv.

Stáhnout aplikaci

FeedDemon

Další oblíbenou čtečkou, která se hodí pro začátečníky je FeedDemon. Graficky zdařilý RSS nástroj, který je nabízen ke stažení zdarma, obsahuje již desítky zařazených zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní a disponuje integrovaným webovým prohlížečem.

Stáhnout aplikace

Google Reader

Pokud používáte více než jeden počítač (v zaměstnání, doma apod.), jistě oceníte tento nástroj od Google, jehož použití je zdarma. Zatím co výše uvedené RSS čtečky udržují přehled a pořádek v RSS zdrojích jen na jednom počítači a instalují se, Google Reader je plně internetové řešení a na počítač se neinstaluje. Jeho výhoda spočívá v tom, že ať se připojíte odkudkoliv na světě z jakéhokoli počítače, vždy pracujete se stejnou RSS čtečkou a tedy stejným portfoliem informací dle svého výběru, prostřednictvím webového rozhraní (podobně jako se zdarma poskytovanými e-maily).

Integrované RSS čtečky

RSS čtečku již dnes obsahuje většina moderních prohlížečů. Uživatelé Internet Exploreru 7, Firefoxu, Opery a dalších mohou přidávat RSS kanály do seznamu v prohlížeči přímo z adresního řádku, prostřednictvím speciální ikona, která se objeví na jeho konci.

Další možností čtení RSS kanálů je prostřednictvím moderních e-mailových klientů (Outlook a další).

RSS čtečky bývají také součástí různých desktopových aplikací, které rozšiřují možnosti operačních systémů, jako například Google Desktop Search s Google Gadgets, Yahoo! Widget Engine nebo Klipfolio.

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY