Správa a zabezpečení serverů Microsoft

Kurz určený pedagogům a pracovníkům škol, kteří spravují Informační a komunikační technologie na škole nebo v tuto oblast vyučují. Obsah kurzu je zaměřen na efektivní využívání standardních nástrojů serverů Microsoft Windows v provozu školní počítačové sítě.

Anotace

V první části se účastníci seznámí se základními nástroji pro správu školní počítačové sítě, založené na serverech Microsoft Windows a doménové struktuře.

Další část kurzu je zaměřena na správu systémové databáze Active Directory (organizační jednotky, skupiny, uživatelé, počítače a další). Účastníci se naučí jak vhodně navrhnout strukturu této databáze a její využití pro zabezpečení sítě a jejího obsahu.

Značná část kurzu řeší problematiku efektivní centrální správy školní počítačové sítě a využití Zásad skupiny (Systémové politiky). Účastníci kurzu se naučí pomocí tohoto nástroje centrálně nastavovat prostředí jednotlivých stanic (instalaci tiskáren a programů, instalaci aktualizací, mapování disků, nastavení pracovní plochy, programů…) a jejich zabezpečení.
Součástí tohoto kurzu jsou ukázky a procvičení osvědčených postupů řešení konkrétních úloh v prostředí školní počítačové sítě.

„Když se to umí, je to jednoduché, rychlé a efektivní“.

Předpokládaný termín realizace

Rok 2011

Rozsah

12 hodin (1 hod. = 60 min.)

Doporučené vstupní znalosti (školení)

Akce dokumentů

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY